OŠ Cirkulane-Zavrč

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Sporočilo

Domače branje

E-pošta natisni

ikonca

"Najboljša knjiga je najboljša družba."
                                                  Lord Chesterfield

Dragi učenci in starši. Objavljamo obnovljeni seznam knjig domačega branja. Prijetno branje!


DOMAČE BRANJE – 1. RAZRED

1. FRAN LEVSTIK: KDO JE NAPRAVIL VIDKU SRAJČICO

2. ELA PEROCI: MUCA COPATARICA

3. FRANČKOVE ZGODBICE (NASLOV PO LASTNI IZBIRI)

4. DANE ZAJC: LETEČA HIŠICA

5. TONE PAVČEK: JURI MURI V AFRIKI

6. TATJANA KOKALJ: MIŠKA IN GOSLICE

7. IAN WHYBROW: GREGOR IN DINOZAVRI

8. GRIGOR VITEZ: ZRCALCE

9. LJUDSKE: MOJCA POKRAJCULJA, JANČEK JEŽEK, MEDVED IŠČE PESTUNJO, HVALEŽNI MEDVED . . .

10. J in W. GRIMM: RDEČA KAPICA, VOLK IN SEDEM KOZLIČKOV

11. POLONCA KOVAČ: PET KUŽKOV IŠČE PRAVEGA

12. MARJETA NOVAK: ARNE NA POTEPU

13. LIEVE BAETEN: HIŠA ČAROVNIC

14. STEVE SMALLMAN: DINKA TINKA SE ZGUBI

15. JANET BINGHAM: NOČ, DAN, KDO JE ZASPAN?

16. HEIDI HOWARTH: NAJMANJŠI SVETILNIČAR

17. ANNA CASALIS: MIŠEK TIP (različni naslovi)

18. LIANE PAYNE: CVETKO IN … (različni naslovi – Zbirka Cvetku za lahko noč)

19. MARCO CAMPANELLA: ZAJČEK SKOKEC

20. SREČKO KOSOVEL: MEDVEDKI SLADKOSNEDKI

21. DAVID McKee: ELMER

22. OLE KONNECKE: ANTON ZNA ČARATI

23. ZBIRKA KNJIG: JURKA BURKA in mlade brihte

(branje v nadaljevanju s starši in učitelji)

Učenci naj tudi berejo knjige  po lastni izbiri!

 

DOMAČE BRANJE – 2. RAZRED

1. NIKO GRAFENAUER: PEDENJPED

2. DRAGOTIN KETTE: ŠIVILJA IN ŠKARJICE

3. SVETLANA MAKAROVIČ: POD MEDVEDOVIM DEŽNIKOM

4. J. in W. GRIMM: PEPELKA, TRNULJČICA

5. KAJETAN KOVIČ: MOJ PRIJATELJ PIKI JAKOB

6. MARCUS PFISTER: MAVRIČNA RIBICA (različni naslovi)

7. ČEŠKA PRAVLJICA: LONČEK KUHAJ

8. LEOPOLD SUHODOLČAN: PETER NOS (NASLOV  PO LASTNI IZBIRI)

9. DESA MUCK: ANICA (naslov po lastni izbiri)

10. MAX VELTHUIJS: ŽABEC IN ZAKLAD ali ŽABEC SREČA PRIJATELJA

11. ZBIRKA NAJLEPŠE TAČKE: MALI PRIJAZNI LEVČEK, REŠEVANJE MALE MIŠKE ...

12. ANITA JERAM: SAJ ZMOREŠ, POLDEK

13. BRIGITTE WENINGER: MANDI; KJE SI, MANDI?

14. BARBEL SPATHELF: IMUNO ali Kaj se zgodi, ko zboliš

15. KATJA GEHRMANN: MEDVED IN MALI

16. MAJDA KOREN: ŽE SPET TA MICI IZ 2.A

17. CHRISTINE NOSTLINGER: Franc na šolskem izletu

18. ZBIRKA: JURKA BURKA in mlade brihte

(branje skupaj s starši in učitelji)

Učenci naj berejo knjige tudi po lastni izbiri!


DOMAČE BRANJE – 3. RAZRED

1. H.C. ANDERSEN: KRALJIČNA NA ZRNU GRAHA, GRDI RAČEK…

2. SVETLANA MAKAROVIČ: PEKARNA MIŠMAŠ, SOVICA OKA,…

3. ELA PEROCI: MOJ DEŽNIK JE LAHKO BALON

4. JOSIP VANDOT: KEKEC IN BEDANEC

5. SAŠA VEGRI: JURE KVAK – KVAK

6. LJUDSKE: TRI BOTRE LISIČICE . . .

7. ASTRID LINDGREN: PIKA NOGAVIČKA

8. BINA ŠTAMPE ŽMAVC: POPRAVLJALNICA IGRAČ, MUC MEHKOŠAPEK

9. MOJCA OSOJNIK: POLŽ VLADIMIR GRE NA ŠTOP

10. JULIJA JARMAN: LETEČA PRIJATELJA

11. MONIKA WEITZE: ZAKAJ JE BIL ROŽNATI SLONČEK TAKO ŽALOSTEN?

12. MAJDA KOREN: EVA IN KOZEL; MIHEC

13. DICK KING SMITH: KAKO JE PUJSKA LIZIKA POSTALA GOSPA

14. R.S. BERNER: KARELČKOVE ZGODBICE

15. KATJA REIDER: TUFKO IN ROZI (zgodba o sreči)

16. CHRISTIAN BIENIEK: KORINA KORENČEK (naslov po lastni izbiri)

17. MOJCA OSOJNIK: POLŽ VLADIMIR GRE NA ŠTOP

18. NINA MAV HROVAT: NEREDKO

19. DESA MUCK: ČUDEŽNA BOLHA MEGI

20. MAJDA KOREN: ŽE SPET TA MICI IZ 2.A

21. ZBIRKA: JURKA BURKA in mlade brihte

(branje s starši in učitelji)

Učenci naj tudi berejo knjige po lastni izbiri!

 

DOMAČE BRANJE – 4. RAZRED

1. H. C. ANDERSEN: Snežna kraljica; Palčica

2. ANJA ŠTEFAN: Melje, melje mlinček

3. F. FRANČIČ: Ulica svobode

4. C. NOSTLINGER: Franceve zgodbice (različni naslovi)

5. VID PEČJAK: Drejček in trije Marsovčki

6. JOSIP VANDOT: Kekec

7. Slovenske ljudske pravljice (vsaj tri naslove)

8. DIM ZUPAN: Zgodbe o Hektorju (naslov po lastni izbiri)

9. PRIMOŽ SUHODOLČAN: Zbirka Pozor pravljice (naslov po lastni izbiri)

10. FRANCESCA SIMON: Grozni Gašper (naslov po lastni izbiri)

11. ANJA ŠTEFAN: Kotiček na koncu sveta

12. MILAN DEKLEVA: A so kremšnite nevarne?

13. JANJA VIDMAR: Potovanje groze; Čudni vitez

14. ERICH KASTNER: Pikica in Tonček; Dvojčici

15. D. MEADOWS: Jasmina, rumena vila; Klementina, oranžna vila; Rubina, rdeča vila

16. KNISTER: Mala čarovnica Lili (naslov po lastni izbiri)

17. Zbirka Knjigoljub: Razred v nogometni vročici; Pošast v razredu; …

18. VIVIAN FRENCH: Princesa Sofija in lesketajoče presenečenje (različni naslovi iz Zbirke Klub tiara)

19. SUE BENTLEY: Zbirka Čarobni muc (naslov po lastni izbiri)

20. ALAN MacDONALD: Umazani Berti

21. REX STONE: ZALIV DINOZAVROV

22. ZBIRKA: JURKA BURKA in mlade brihte (naslov po lastni izbiri)

 

DOMAČE BRANJE – 5. RAZRED

 1. H. Ch. ANDERSEN: Mala morska deklica . . . (tri pravljice po lastni izbiri)

2. ENID BLYTON: ZBIRKA Pet prijateljev (en naslov po lastni izbiri)

3. JANJA VIDMAR: Prijatelja

4. ROALD DAHL: Čarovnice; Čudoviti lisjak;

5. ALENKA GOLJEVŠČEK: Čudozgode

6. BRANKA JURCA: Uhač in njegova druščina

7. A. KERMAUNER: Tema ni en črn plašč

8. L. LOWRY: Anastazija Krupnik

9. VITAN MAL: Sreča na vrvici

10. MIHA MATE: Babica v supergah

11. FRAN MILČINSKI: Butalci

12. LEOPOLD SUHODOLČAN: Živalske novice; Maks pa sanja; Rumena podmornica;

13.  JOACHIM FRIEDRICH: 4 in pol prijatelji (naslov po lastni izbiri);

14. Zbirka Amanda X (različni naslovi, npr. Herzi in zaljubljeni učitelj …)

15. NATAŠA MRVAR: Špeline norčije; Špela detektivka

16. FRANCE BEVK: Pestrna; Lukec in njegov škorec

17. CHRISTINE NOSTLINGER: TV Karel

18. ERICH KASTNER: Dvojčici

19. FRANJO FRANČIČ: Angelo

20. PRIMOŽ SUHODOLČAN: Živalske novice

21. REICHE DIETLOF: Hrček Franček na begu

22. KATHY STINSON: Kako se je dedek naučil brati

23. BEATRICE MASSINI: Zbirka Rožnati copatki (naslov po lastni izbiri)

24. JEFFERIES CINDY: Zbirka Šola za zvezdnike (naslov po lastni izbiri)

25. SEMPE – GOSCINNY: Nikec na počitnicah

26. ZBIRKA: JURKA BURKA in mlade brihte (naslov po lastni izbiri)

 

DOMAČE BRANJE – 6. RAZRED

1. H. Ch. ANDERSEN: Tri pravljice po lastni izbiri

2. FRANCE BEVK: Pastirci; Grivarjevi otroci

3. ANTON INGOLIČ: Tajno društvo PGC

4. E. KASTNER: Emil in detektivi

5. ASTRID LINDGREN: Detektivski mojster Blomkvist; Že spet ta Emil; Emilove nove vragolije

6. G. MEBS: Nedeljka

7. BOGDAN NOVAK: ZBIRKA Zvesti prijatelji (en naslov po lastni izbiri); Strašljiva Stahovica

8. SLAVKO PREGL: Geniji v kratkih hlačah; Geniji v dolgih hlačah

9. TONE SELIŠKAR: Bratovščina Sinjega galeba

10. PRIMOŽ SUHODOLČAN: Košarkar naj bo; Kolesar naj bo; Ranta vrača udarec

11. Tisoč in ena noč (pravljice)

12. JANJA VIDMAR: Junaki petega razreda; Druščina iz šestega b; Zgaga in mačje oko; Nimaš pojma; Moj prijatelj Arnold

13. CHRISTINE NOSTLINGER: Požvižgamo se na kumaričnega kralja; Fant za zamenjavo

14. DAY PILKEY: Prigode kapitana Gatnika

15. ROALD DAHL: Matilda

16. SUSANNE GERVAY: Jaz sem Jack

17. TATJANA KOKALJ: Počitnice z brisačo čez glavo

18. JOHANNES MARIO SIMMEL: Mama ne sme zvedeti

19. CARROLL LEWIS: Aličine dogodivščine v čudežni deželi

20. ZBIRKA : JURKA BURKA in mlade brihte (naslov po lastni izbiri)

 

DOMAČE BRANJE – 7. RAZRED

1. DANIEL DEFOE: Robinson Crusoe

2. DESA MUCK: Pod milim nebom; Blazno resno o šoli

3. BOGDAN NOVAK: Bela past (ali kateri drug naslov iz zbirke Zvesti prijatelji)

4. PREŽIHOV VORANC: Solzice

5. S. TOWNSEND: Skrivni dnevnik Jadrana Krta

6. ERICH KASTNER: Leteča učilnica

7. I. KOTTER: O super starših lahko samo sanjaš

8. POLONCA KOVAČ: Urške so brez napake; Andrejev ni nikoli preveč

9. TONE PARTLJIČ: Hotel sem prijeti sonce; Slišal sem, kako trava rase

10. TONE PAVČEK: Majnice, fulaste pesmi

11. SLAVKO PREGL: Srebro iz modre špilje

12. JANEZ TRDINA : Bajke in povesti o Gorjancih

13. VITAN MAL: Hitro, hitreje

14. J. LONDON: Beli očnjak

15. M. HOOPER: Prva ljubezen

16. CHRISTINE NOSTLINGER: Tako in tako in sploh

17. JOSIP JURČIČ: Jurij Kozjak

18. NEJKA OMAHEN: Silvija; Dež

19. BREDA SMOLNIKAR: Popki

20. C. FIEDLER: Primer: špageti (ali katerikoli naslov iz te zbirke)

21. ANJA KOMMERLING, THOMAS BRINX: Sami petelini – razen Tima; Same kokoši – razen Ruby

22. VINKO MODERNDORFER: Kot v filmu

 JURKA BURKA in mlade brihte (vsaj en naslov v okviru projekta za bralno značko)

V prostem času beri knjige iz zbirke Knjigožer.

 

DOMAČE BRANJE – 8. RAZRED

1. ANITA DAVIES: Poletno sanjarjenje

2. NIKO GRAFENAUER: Skrivnosti

3. D. HILL: Se vidva, Simon (lahko kateri drugi naslov iz zbirke Z(O)RENJA

4. BRANKA JURCA: Ko zorijo jagode

5. JANKO KERSNIK: Kmetske slike

6. VITAN MAL: Baronov mlajši brat; Nedelje nekega poletja; Na ranču veranda

7. DESA MUCK: Hči lune; Lažniva Suzi; Sama doma

8. RADO MURNIK: Lepi janičar

9. J. MUŠIČ: Zgodbe o Prešernu

10. M. ROŽANC: Pravljica

11. R. SWINDELLS: Sramota

12. IVAN TAVČAR: Visoška kronika; Med gorami

13. IVO ZORMAN: V sedemnajstem

14. MIŠKO KRANJEC: Otroci, čigavi ste?

15. SLAVKO PREGL: Spričevalo

16. NEJKA OMAHEN: Življenje kot v filmu

17. ALICE KUIPIERS: Življenje na vratih hladilnika

18. DUŠAN ČATER: Pojdi z mano

19. MARLIESE AROLD: Nina zbeži od doma

20. ULF STARK: SIXTEN ali Nova žena za očka

21. MIRJAM PRESSLER: Grenka čokolada

22. NELI KODRIČ: Na drugi strani

23. TADEJ GOLOB: Zlati zob

V prostem času beri knjige iz zbirke Knjigožer!

 

DOMAČE BRANJE – 9. RAZRED

1. FRANCE BEVK: Kaplan Martin Čedermac

2. R. BACH: Jonatan Livingston Galeb

3. IVAN CANKAR: Črtice; Moje življenje; Tuje življenje; Ivan Cankar.DOC;

4. J. FREY: Velike zelene oči

5. ANTON INGOLIČ: Gimnazijka

6. CIRIL KOSMAČ: V gaju življenja

7. C. ROBERTSON: Pisma zaljubljene najstnice

8. A. SAINT-EXUPERY: Mali princ

9. JANJA VIDMAR: Princeska z napako; Debeluška

10. S. WHITER: Moj divji fant

11. BOGDAN NOVAK: Ninina pesnika dva

12. M CLARK: Na novi poti

13. Knjige iz zbirke Z(O)RENJA

14. A. AROLD: Živeti hočem

15. PREŠEREN.doc;  Zgodbe o Prešernu (J. Mušič)

16. IVAN SIVEC: Zadnji mega žur

17. ŠPELA KUCLAR: Ne bom več pobegnila

18. DIM ZUPAN: Štirinajst in pol

19. DUŠAN ČATER: Pojdi z mano

21. KAROLINA KOLMANIČ: Sence na belih listih

22. JANA FREY: Prividi sreče

23. KRISTINA DUNKER: Vrtoglavica

V prostem času še preberi:

- DESA MUCK: Blazno resno o …

- P. PULLMAN: Severni sij (1. del), Pretanjeni nož (2. del)

- W. NICHOLSON: Ognjeni veter (trilogija – naslov prve knjige je Vetrna piščal)

Trenutno ste tukaj: